Top 5 filmov o móde

Máte chuť na zaujímavý večerný film, ktorý vás vtiahne do sveta módy a zároveň si pri ňom oddýchnete s obľúbeným jedlom a pohárom vína na stole? Pripravili sme pre vás zoznam 5 zaujímavých filmov o móde, ktoré by ste rozhodne nemali prepásnuť. 

Diabol nosí Pradu 

V závratnom svete newyorskej módy, kde nepodarený účes môže zabiť celú vašu kariéru, je časopis Runway vysneným Olympom všetkých, ktorí sa čo len trochu zaujímajú o svoj vzhľad. Pod vedením najmocnejšej ženy módneho priemyslu Mirandy Priestly (Meryl Streep), ktorá mu vládne tvrdou rukou s dokonale pestovanými nechtami, je Runway obávaným testom, akým musí prejsť každý, kto chce v tomto svete niečo znamenať. 

Coco Chanel 

Malé dievča uprostred Francúzska, umiestnené v sirotinci so svojou sestrou, márne čaká každú nedeľu, že sa pre ne ich otecko vráti. Kabaretná speváčka s príliš slabým hlasom stojaca pred publikom podnapitých vojakov. Mladá krajčírka, ktorej prácou je opravovať lemy v zadnej miestnosti obchodu vidieckeho krajčíra. Príliš chudá začínajúci kurtizána uprostred prostitútok a zhýralcov nachádza útočisko u svojho ochrancu Étienna Balsana. Zamilovaná žena, ktorá vie, že nebude „nikoho ženou“, ani ženou Boya Capela, muža, ktorý ju napriek tomu tak miloval. 

Spoveď nákupnej maniačky 

Rebecca Bloomwood, žijúca v obklopení luxusu a štýlu súčasného New Yorku, je dievča, ktoré sa rada zabáva a naozaj skvele vie nakupovať – možno až príliš dobre. Sníva o tom, že bude pracovať v redakcii svojho obľúbeného módneho časopisu, ale stále sa nie je schopná Dostatočne presadiť – až do chvíle, kedy iróniou osudu získa miesto fejetonistky u finančníčka magazínu rovnakého vydavateľstva. Kým sa jej konečne jej sny začínajú plniť, musí sa zo všetkých síl neuveriteľnými spôsobmi snažiť, aby ju jej minulosť nepripravila o budúcnosť. 

Dior a ja 

Preneste sa do bájkami opradeného sveta módneho domu Christiana Diora a vychutnajte sa si exkluzívny pohľad do zákulisia prvej haute couture kolekcie z dielne nového umeleckého riaditeľa Rafa Simonsa – diela vytváraného s láskou, tímom ľudí odovzdaných svojej práci. Film prepája každodenný intenzívny pracovný zhon sveta módy s tajomnými ozvenami minulosti ikonickej značky, a zároveň predstavuje malebnú poctu všetkým krajčírkam, ktoré verne slúžia Simonsovej vízii. 

Bill Cunningham New York 

Profil známeho a mimoriadne veselého veterána módneho fotografa v New Yorku. Nechajte sa vniesť do sveta módy týmto dokumentárno-biografickým snímkom, v ktorej môžete zhliadnuť skutočné príbehy módnych hviezd posledného storočia. 

 

Zdroj: ČSFD, IMDB