Novinky z PFW: Kabáty s kožušinou vládli módnym mólam

Máme za sebou parížsky týždeň módy, ktorý priniesol najnovšie kolekcie popredných svetových návrhárov. Ako každý rok sme mali možnosť vidieť modely, ktoré sa do obchodov nikdy nedostanú. Ale mali by sme príležitosť odsledovať horúce trendy, ktoré budú vládnuť nasledujúcim sezónam. Medzi jeden z nich patria milované kabáty s kožušinou. Predovšetkým farebné kožušiny boli najviac viditeľné.


Prečo uprednostniť kabát s kožušinou pred klasickou bundou?

Zimy u nás bývajú veľmi chladné. Preto väčšina žien uprednostňuje klasické zimné bundy, ktoré ich zahrejú aj v tom najhoršom počasí. Avšak dnešné kabáty majú skvelé podšívky, ktoré splnia túto funkciu rovnako, v niektorých prípadoch dokonca lepšie. A navyše pôsobia oveľa viac ženskejšie ako klasické ťažké bundy, no nie? Okrem toho sú vhodnou voľbou pre ženy, ktoré sú vysadené na elegantnú módu.

 

Klasika verzus farebné prevedenie

Farby a moderné strihy sa menia aj v tomto smere. Už dávno sa nenosia len obyčajné rovno strihané kabáty v hnedej farbe s kúskom kožušiny okolo kontúr. V dnešnej dobe sú kabáty oveľa sofistikovanejšie a farebnejšie ako boli pred pár rokmi. Momentálne máte na výber z dvoch trendov - buď zvolíte klasiku v podobe neutrálnych farieb, ktoré je vlastne elegantnejšou variantou. Alebo môžete dať priestor svojej nálade a prejaviť sa vo farebnom kabáte s farebnou kožušinou, ktoré sú poriadne uletené.

 

Ktoré kúsky sú najviac IN

Ak chcete byť chic, mali by ste sa pri výbere sústrediť na to, aby kabát obsahoval farebnú kožušinu, ideálne v ružovej farbe. Druhým pravidlom, ktorého by ste sa mali držať, je netypické prevedenie. Či už ide o atypický strih, materiál alebo farbu. Veľmi hot je kabát, ktorý je previazaný v páse gumičkou. Na mólach sme videli predovšetkým kabáty v matnom prevedení, hlavne v matnej čiernej, ktorá púta pozornosť na prvý pohľad.