Je ti teplo? Tipy pre svieži letný outfit

Poznáte tie dni, keď ležíte doma na posteli len v spodnej bielizni, fučí na vás ventilátor a vy máte aj tak pocit, že zhoríte? Predstava, že sa musíte obliecť a vyjsť na priamo Slnko je dosť zničujúca. Pozrite sa s nami na pár letných tipov, ktoré vám pomôžu prežiť horúčavy v zdraví.

Chráňte si hlavu

Spaľujúce Slnko na nás dokáže zaútočiť plnou silou práve v lete. Nie len malé detičky môžu dostať úpal, pokojne sadne aj na vás. Mať horúčky, svalové bolesti a kŕče počas dní, kedy je neznesiteľné horko, nie je nič príjemné. Ak sa chcete vyhnúť úpalu, chráňte si hlavu trendovým letným klobúkom alebo šatkou.

Nezabudnite na oči

Ďalšia citlivá časť nášho tela sú práve oči. Nemusíte sa pozerať priamo do Slnka, aby ste si ich pokazili. Úplne stačí, keď more a pláž hádže odlesky. UV žiarenie je však oveľa nebezpečnejšie a slnečné okuliare s dostatočným UV faktorom sú na dovolenke nevyhnutné.

Vetrajte

Nie váš byt, ten by ste mal iv lete práveže skôr zastrieť a nevpustiť dnu horúčavy. Avšak, celý váš outfit by mal byť maximálne vzdušný. Žiadne obtiahnuté veci, žiadna hrubá látka, žiadny umelý materiál.  

Dlhý rukáv?

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, prečo v arabských krajinách nosia na púšti muži aj ženy dlhé hábity? Niekoľko zdrojov uvádza, že práve tento typ oblečenia funguje podobné ako komínový systém, vďaka čomu je pod týmito burkami celkom príjemne. Druhou vecou je, že vám slnko nepraží priamo na celý povrch tela.

Bledé farby

Už dávno sa preukázalo, že slnečné žiarenie priťahujú tmavšie farby. Dve autá rovnakej značky (jedno čierne, druhé biele) zaparkované na priamom slnku na parkovisku mali rozdiel teploty v interiéri až 30 stupňov. Podobne to funguje aj s oblečením, siahnite preto radšej po bielej alebo bledých odtieňoch.