Ako správne skladovať zimné oblečenie?

Už sa aj vám stalo, že ste po lete vytiahli zo skrine alebo z pivnice obľúbený kabát alebo bundu, ktoré voňali ako staré ponožky? Svoju daň si iste vybrala aj vlhkosť a ak nie sú vchody do pivnice dokonale uzavreté, možno v rukáve nájdete aj myš, pavúka alebo mole. Pozrite sa spolu s nami, ako sa starať o svoje oblečenie a nenechať ho napospas vplyvom času. O pol roka, keď ich budete vyťahovať, si na nás spomeniete a s úsmevom si ich rovno oblečiete.

Skladujeme len čistú bielizeň

Pred uskladnením nezabudnite vaše oblečenie oprať alebo vyčistiť v čistiarni podľa pokynov od výrobcu alebo predajcu. Aj takéto čistenie však nie je navždy a ak chcete kúsok uskladniť aj na 2 roky, po roku ho odporúčame oprať znovu.  

Na pivnicu zabudnite

Nie každý má doma dostatok miesta na veľký šatník, no oblečenie by si malo nájsť svoje miesto vo vašom byte, nie vo vlhkej a plesnivej pivnici. Každý kúsok nezabudnite vložiť do obalu na oblek alebo šaty (podľa jeho dĺžky) a zavesiť k nemu vrecúško s levanduľou, ktorá udrží oblečenie voňavé počas celého leta (alebo aj zimy).

Nechajte im vzduch

Nesnažte sa vedľa seba natlačiť do skrine desať zimných kabátov. Medzi jednotlivými kúskami oblečenia nemusia byť práve 10-centimetroé medzery, no určite neodporúčame pokúsiť sa vytvoriť nafukovaciu skriňu. Ak doprajete veciam trochu vzduchu, minimálne sa vám nepokrčia a nestuchnú.

Aspoň raz ich skontrolujte

Mimo sezóny si nájdite 5 minút a pozrite, v akom sú veci stave. Keď tak nachvíľku nechajte otvorené puzdrá. Ak z nich vyjde aróma spomínanej levandule, máte istotu, že sú vaše šaty v poriadku.  

Máte nejaké osvedčené tipy na uschovanie oblečenia? Ak áno, podeľte sa s nami do komentárov.