Ako prežiť jar štýlovo a v plnom zdraví

Jar už klope na dvere. Bláznivé počasie, stúpajúce teploty, prvé zubaté slniečko, ale aj teplý vetrík pomaly naznačujú, že zimné kabáty odložíme do skríň už čoskoro. Ako sa však obliecť do nepredvídateľného jarného počasia? Pozrime sa na to spoločne v tomto článku.

Dobrá bunda nad zlato

Prechodné bundy ľudia vymysleli na to, aby sa nosili na jar a na jeseň. Viac múdrosti v tom nehľadajte. Je dobré, ak máte prechodnú bundu, ktorú počas náhleho oteplenia zhodíte zo seba a pokojne ju odnesiete v rukách, no ktorá vás napríklad v daždi a vetre ochráni aj pri ceste do auta.

Pozor na obuv

Jarné (aj jesenné) počasie je skutočne nepredvídateľné a preto musíte staviť na obuv, ktorá vám dovolí prebehnúť aj cez mláku. Plátenky sú trendy a pohodlné, no stačí jemný dážď alebo trochu vody na chodníku a celý deň budete behať s mokrou nohou. Kvalitné a dobre ošetrené (naimpregnované) topánky sú základom úspechu.

Holé členky?

Trend krátkych nohavíc nepostihol len ženy, ale aj mužov. Je to jednoznačne nový a stále horúci módny výstrelok, ktorý sa však často spája aj s absenciou ponožiek. Holá noha nikdy nepriniesla nič dobré, najmä v chladnom počasí. Nechajte si to až na teplejší máj.

Pozor na ladviny

Dobrá bunda vás ochráni aj pred nachladnutím tej najcitlivejšej časti tela – chrbát a ladviny. Ak nechcete stráviť niekoľko týždňov v bolestiach a nechcete sa vzdať ani svojej krátkej bundy, zvoľte pod ňu vhodnú dlhú mikinu, ktorá udrží vaše kríže v teple.

Keď fúkne na krk

Neverte žiadnym módnym poradcom, ktorí vám budú tvrdiť, že roláky sú nemoderné. Pekný svetrík sa skvele hodí k rôznym typom outfitu a zároveň vás ochráni pred poveternostnými vplyvmi. Zobudiť sa jedno pekné ráno s angínou nie je príjemné rovnako, ako sa z nej potom dva týždne liečiť.  

Dúfame, že si naše tipy zoberiete k srdcu a prežijete pokojnú jar bez choroby a módnych prešľapov.