Ako opraviť poškodené oblečenie?

Podarilo sa vám obliať alebo roztrhnúť váš najobľúbenejší kúsok z celého šatníka? Nehádžte flintu do žita, časy, kedy sa oblečenie nedalo opraviť, sú už dávno preč. Aké máte možnosti pri jednotlivých druhoch poškodenia vašich obľúbených kúskov? 

Čistiareň 

Aj pri tých najhorších fľakoch vám dokáže pomôcť profesionálna čistiareň, kde sa o vaše oblečenie postarajú profesionáli ako z reklamy. Vaše oblečenie bude vyčistené dôkladne, ale pritom šetrne, aby sa nepoškodilo. 

Krajčírstvo 

Šikovná krajčírka zašije každú dieru tak, aby ani nebolo vidno, že tam nejaká bola. Netrápte sa doma a nemrhajte svojím časom nemotornými pohybmi ihlou a niťou zlej farby. Zaneste kúsok do krajčírstva, po oprave ho nespoznáte. 

Improvizujte 

Je jasné, že ak si roztrhnete obľúbené sako, neskrátite mu rukávy a nespravíte si z neho vestu. Aj keď, prečo nie? Napriek tomu, pod improvizáciou máme na mysli napríklad rôzne techniky farbenia, ako je batikovanie. Obliali ste si obľúbené tričko farbou? Dokončite to dielo originálnym spôsobom. 

Vyprali ste alebo vysušili citlivú bielizeň? 

V dnešnej dobe sú už na trhu prípravky, ktoré zachránia aj „sprané“ rifle a vráti im pôvodnú pružnosť aj farbu. Takéto prípravky ponúkajú niektoré galantérie a zoženiete ich pod názvom „oživovač textilu“. 

Nič nepomôže? 

Keď vám ani jeden z našich tipov nepomohol, oblečenie nevyhadzujte. Môžete ho stále využiť napríklad počas letných prác na záhrade alebo počas opekačky s priateľmi a dopriať mu tak ďalšie roky služby. Pohodlný bude pravdepodobne aj naďalej, tak prečo sa ho zbavovať?