Nechcete si pokaziť účes? Takéto máte možnosti

Či už idete na svadbu, na rande, alebo na pracovné stretnutie, určite by ste nerada prišli s pokazeným účesom. Dielo na hlave, na ktorom ste usilovne pracovali, sa môže behom sekúnd zmeniť na katastrofu. Ako to však môžete odvrátiť?

Prevencia

Sledovať počasie, prispôsobiť sa mu, a nosiť v aute rezervný dáždnik sú základom úspechu. Rovnako je dôležité myslieť aj na spoľahlivý transport, ktorý vás dovezie napríklad do podzemného parkoviska, vďaka čomu sa ani nebudete musieť zamýšľať nad tým, či vám pre dôležitým stretnutím alebo návštevou divadla vietor a dážď pokazia účes.

Pokrývka hlavy ako súčasť účesu

Šatka, ale aj klobúčik dokážu byť naozaj štýlové, ochrániť vás pred slnkom aj dažďom, a zároveň ochrániť aj váš vzhľad vďaka stabilnému účesu. Prítomnosť prikrývky hlavy v interiéroch sa už nepovažuje za také tabu, ako tomu bolo pred 100 rokmi. Nemusíte sa teda obávať a klobúčik si nechajte na hlave aj celý večer.

Kapucňa nie je len pre chlapcov

Ženy vyznávajúce športový štýl určite často stavia na mikinu, ktorej súčasťou je aj šik kapučna. Ak nejdete na vyslovene slávnostný galavečer, môžete zvoliť túto alternatívu a kapucňu v prípade zlého počasia využiť.

Jednoduchší účes pre menej starostí

Ak sa nechcete o účes báť, zjednodušte si ho. Je jasné, že slávnostné česanie, ktoré trvá 2 hodiny, sa nikdy nebude dať porovnávať so sponkovou rýchlovkou s pomocou laku na vlasy. Určite sa však na vás nikto nebude pozerať zvrchu a vy nebudete mať toľko starostí, ako iné dámy.

Šatkou alebo arafatkou nič nepokazíte

Dámsky účes musí aj niečo vydržať. Ak ho potrebujete ochrániť pred vetrom a dažďom napríklad len pár desiatok minút počas nejakej oficiálnej časti programu v exteriéri, môžete si cez celú hlavu prehodiť veľký kus látky. Ten sa postará o všetko potrebné a napriek kontaktu s účesom ho nezničí. Ak si takúto šatku pripravíte popredu, môžete ju zladiť so zvyškom outfitu.