Na akú príležitosť sa hodí overal?

Overal je skutočne univerzálnym kúskom šatníka, ktorý však nosí len malé percento žien. Páčia sa vám overaly, no neviete si nejaký vybrať? A ak ste si už aj nejaký vybrali, neviete, kam by ste si ho obliekli? Prezrite si naše tipy na nosenie a kombinovanie overalov. 

Do práce 

Overal vám dokáže skvele nahradiť rôzne nohavicové kostýmy aj šaty. Je to v podstate veľmi elegantný kúsok oblečenia (ak si zvolíte správny model) a preto sa nemusíte báť obliecť si ho aj na dôležité pracovné stretnutie alebo poradu. 

Voľný čas 

Športovejšie kúsky overalov sú dokonalé pre každodenné nosenie a poskytnú vám dostatok voľnosti pri pohybe. Skvele sa nosia aj počas horúcich letných dní, kedy vám ako tenký a vzdušný kúsok oblečenia dovolia dýchať.  

Spoločenské podujatie 

S overalom do spoločnosti? No, na galavečer alebo operu to rozhodne nie je, no návšteva divadla či taký casual večierok je dokonalou možnosťou, ako zaujať týmto kúskom oblečenia. S vhodnou kombináciou šperkov a topánok budete v overale za hviezdu. 

Výlet 

Aj výlety s rodinou alebo priateľmi sa dajú zvládnuť v overale. Jeho veľkou prednosťou je spomínaný komfort, ktorý vám poskytne aj počas dlhších ciest. Rovnako ho môžete skombinovať aj s pohodlnou mestskou obuvou, ale aj vzdušnými sandálkami či žabkami. 

A kedy sa nehodí? 

Na to existuje dokonalá odpoveď. Na nákupy oblečenia. Keď nakupujete, potrebujete sa často prezliekať v skúšobných kabínkach. Navliekať sa zakaždým späť do overalu môže byť maximálne nepraktické a zaberie vám to množstvo času.