Dlhé šaty zakryjú to, čo chcete skryť pred svetom

Ak sa vám dlhé šaty spájajú len so spoločenskými udalosťami a vašou stužkovou, ste na veľkom módnom omyle. Dlhé šaty sa nosia každé leto, mení sa len ich farebné prevedenie a vzory. Okrem toho, že sú hot kúskom, zakryjú všetko, čo potrebujete skryť. Čo sa veľmi hodí, ak ste tento rok neúspešne bojovali s diétou, však?

 

Nie ste spokojná s vašimi nohami?

Veľa žien trápia ich nohy. Zdajú sa im krivé, tučné alebo nesúmerne. Hoci to nie je vždy pravda, k vyššiemu sebavedomiu im môžu pomôcť práve dlhé šaty po členky, ktoré nohy bez problémov zakryjú. Správny strih zakryje vaše problémové partie a nechá vyniknúť tie partie, na ktoré ste pyšná. Preto zvoľte dlhé šaty, ktoré sú od pása dole voľné. Vrch môže byť obtiahnutý, prípadne s výstrihom, aby ste upriamili pozornosť na tú oblasť, ktorá sa vám páči. Pokojne voľné dlhé šaty vo výrazných farbách a vzoroch, aby ste boli na očiach.

 

Problémové boky a zadok

Ak nie ste spokojná so svojimi bokmi a zadkom, zvoľte voľné šaty od pása dole. Skvelo sa hodia aj hot šaty tejto sezóny, ktoré sú voľné od vrchu až dole. Zakryjú všetko, čo treba a zároveň majú zaujímavý detail, ktorý odpúta pozornosť. Napríklad dlhé voľné šaty, ktoré majú výrez na chrbáte alebo zaujímavo riešenú aplikáciu na ramenách v podobe mašličiek alebo farebných kameňov. Zaujímavo pôsobia aj dlhé šaty asymetrického strihu. Ich poznávacím znamením je, že sú voľné v bokoch, ale sú vpredu krátke a od bokov dozadu sa postupne predĺžujú. Hodí sa k ním aj krátka riflová bundička, vhodná na leto.

 

Problém s vypuklým bruškom

Vaše mierne vypuklé bruško vás už nemusí trápiť. Vďaka dlhým šatám ho viete opticky korigovať. Riešením sú dlhé šaty, ktoré môžu byť po celej dĺžke voľné a v páse previazané výrazným opaskom. Vďaka tomuto jednoduchému triku budete pôsobiť opticky štíhlejšia a nikoho ani nenapadne riešiť vaše bruško. Tento trik môžu použiť aj mamičky-čakateľky, ktoré samozrejme nechcú schovávať bruško, ale chcú pôsobiť trendy. V tomto prípade si dajte opasok vyššie, pod prsia.