Ako sa obliecť na exotickú dovolenku

Chystáte sa na dovolenku do exotických vzdialených krajín a neviete, ako sa správne obliecť? Prečítajte si náš článok, kde vám prinášame pár tipov od skúsených cestovateliek a vďaka ktorému sa v krajinách nedostanete do problémov. 

Orient 

V orientálnych krajinách, ale aj všeobecne vo všetkých moslimských krajinách, sa mimo rezortu odporúča zahaľovať telo. Niektoré krajiny sú benevolentnejšie, inde sa vyžaduje kompletné zahalenie okrem očí. Vždy sa informujte v danej krajine o tom, ako sa na oblečenie žien pozerajú domáci. 

Juhovýchodná Ázia 

V Juhovýchodnej Ázii ľahko zapadnete medzi domácich, keď zvolíte správne oblečenie, bambusový klobúk a napríklad slnečné okuliare. Budete vyzerať trendy, budete chránená pred ostrým Slnkom a zároveň vás nebudú otravovať rôzni predajcovia a zlodeji. 

Európske ostrovy 

Európske ostrovy ako Madeira, Kanárske Ostrovy, ale aj Africké Cape Verdy sú známe svojou miernou klímou a nie nadarmo sa im hovorí ostrovy večnej jari. Pamätajte na to, že vo vyšších nadmorských výškach teploty klesajú. Na Tenerife nie je problém v lete na najvyššej sopke schladiť sa pri teplote 5 stupňov. 

Austrália a Nový Zéland 

V týchto krajinách si dávajte veľký pozor najmä na jedovaté zvieratá, ktorých je tu najväčšie percento na celom svete. Pevné topánky a dlhé nohavice sú na prechádzkach v buši nevyhnutné. Pomôcť vám môže aj kvalitná moskytiéra na klobúku. 

Afrika 

V afrických krajinách platia vo väčšine prípadov rovnaké pravidlá, ako v Austrálii, aj s tým, že väčšina z nich je moslimská a treba rešpektovať ich zákony. V rezortoch a letoviskách je to však benevolentnejšie a určite odídete s krásnym opálením.